Jakie wybrać kołdry i poduszki do snu?

Kołdry i poduszki kupuje się raz na jakiś czas, toteż warto wybrać najlepsze produkty. Które artykuły pościelowe nabyć?

Przygotowanie do zrealizowania zakupu warto rozpocząć od zastanowienia się nad preferowanym wypełnieniem kołder. Biorąc pod uwagę typ materiału z którego jest wykonany, wsad możemy podzielić na naturalny (z puchu, półpuchowej mieszanki puchu i pierza lub pierza), syntetyczny (z włókniny, sztucznego puchu lub gąbki) oraz alternatywny (wełniany, jedwabny, kaszmirowy).

Ze względu na swoje szczególne właściwości puch, a szczególnie puch gęsi, wygrywa konkurencję z wełną i syntetykami. Naturalny puch gęsi zapełniający kołdry i poduszki puchowe, pobiera z zewnątrz powietrze a następnie zatrzymuje je w pustych przestrzeniach swoich promieni. W ten sposób kołdry puchowe gwarantują niesamowitą izolację termiczną, która pozytywnie wpływa na nasz organizm, bez obawy jego przegrzania. Natomiast poduszki z puchu umożliwiają naturalny opływ powietrza wokół głowy. Zamiennikiem puchu jest pierze, jednakże jest ono zdecydowanie twardsze oraz musi być go znacznie więcej aby osiągnąć ciepłotę jaką daje puch.

Wysokiej jakości poduszki i kołdry syntetyczne wypełniane są wysokopuszystą włókniną poliestrową oraz włókniną poliestrową silikonowaną. Stosowany jest również granulat poliestrowy i granulat poliestrowy silikonowany (sztuczny puch). Składa się on z puszystych kuleczek wielkości od 5 do 8 mm. Włókna tworzące włókninę oraz granulat posiadają kanały powietrzne, które zapewniają przestrzenność wypełnienia, sprawiają, że wyroby są puszyste i sprężyste oraz dostosowują się do kształtu ciała.

Reklamy

Comments are disabled.

%d blogerów lubi to: